Liečivé prírodné produkty...  nie len pre Vašu krásu ale aj zdravie a mladosť. 

NOVINKY

arr3Ajurvédske ošetrenie škvŕn a jazievNa ošetrovanie (odstraňovanie) slnečných škvŕn, hyperpigmentácii, jaziev po akné, jaziev po... arr3Liečenie akné ajurvédouAjurvéda (prírodná indická medicína s tisícročnou  tradíciou) sa snaží riešiť problémy pleti...

AJURVÉDA
Úvod

Ajurvéda predstavuje najstarší a najdokonalejšie prepracovaný systém liečby aký kedy existoval. Vznik tohto učenia spadá do starodávneho obdobia indických posvätných “Véd“. Védske obdobie nemá počiatok, Védy sú samozrodené, vydýchla ich Absolútna Pravda, Krišna. Do fyzického sveta ich vniesli osvietení mudrci Rišiovia, pričom sa dlhé veky šírili iba ústnym podaním. Prvý významný spis o ajurvédskej medicíne „Charaka Samhita“ sa objavil okolo prvého tisícročia pred naším letopočtom. V období asi pred 2500 až 1500 rokmi sa princípy ajurvédskeho lekárstva rozšírili do všetkých kútov sveta Číny, Perzie, Tibetu, Egypta a nakoniec do Grécka a Ríma, kde sa zmiešali s miestnymi tradíciami a kultúrnymi zvykmi. Ajurvéda tvorila pevný základ, na ktorom postupne vznikali a ďalej sa rozvíjali svetoznáme systémy prírodného lekárstva. To je dôvod prečo je Ajurvéda označovaná za MATKU všetkých liečebných systémov.

To, že sa Ajurvédske učenie zase vracia do “západného sveta“ nie je iba módny výstrelok. Je to nutnosť, záchrana človeka, ktorý sužovaný mnohými nevyliečiteľnými civilizačnými chorobami potrebuje spoznať vnútornú podstatu človeka, zákony ktoré vytvárajú jeho duchovnú a následne fyzickú podstatu, zákony ktoré vytvárajú náš vesmír. Bez návratu k týmto vedomostiam nebude možné zvládať život v duševnom a fyzickom zdraví. Ajurvédska medicína v podstate veľmi jednoduchým a logickým spôsobom apeluje na zdravý ľudský rozum, preto je prístupná každému človeku. Jej podstata je hlavne v prevencii: meditácie, dýchanie, cvičenia, strava vhodná pre konkrétny typ človeka a používanie prírodných ajurvédskych produktov, ktoré sú vyrobené z vlastne pestovaných bylín, kde pri výrobe sa uplatňujú vedomosti o energii, sile, ktorá v nich prúdi súčasne s použitím tajných receptov na kombinovanie týchto síl (často sú recepty predávaným ústne, alebo patria výhradne iba určitým rodinám). Tu vidíme aj rozdiel medzi bio a natural produktami, vyrábanými v západnom svete a ajurvédskymi produktami. Pri bio a natural prípravkoch platí zásada, že pri výrobe nie sú použité žiadne chemický zlúčeniny, ale iba látky, ktoré sú výťažkami z prírodných látok. Kým pri výrobe ajurvédskych prípravkoch sa okrem toho aplikujú vedomosti o energii, ktorá prírodné látky vytvorila a energiách ktoré je potrebné použiť aby tieto výrobky ostali po dlhú dobu použiteľné.

Pomôže nám ajurvéda nájsť liek na problémy dnešného uponáhľaného sveta? Má zmysel sa venovať tomuto starobylému systému liečby? Nepatrí iba do rúk ajurvédskych lekárov? Určite nie.

Dnes môže ktokoľvek vyštudovať klasickú medicínu (západnú) ľavou polovicu mozgu (racionálne, logické myslenie, intelekt, analýza, matematické postupy). Ajurvédu je potrebné študovať aktivovaním oboch mozgových hemisfér. Ľavá mozgová hemisféra predstavuje mužský princíp, pravá ženský. Pravú mozgovú hemisféru používajú liečebné metódy založené na báze prírodného liečenia, napr. šamanské liečenie je typickým príkladom využívania pravej hemisféry-intuície bez akejkoľvek racionality. Ajurvéda je jediný liečebný systém, ktorý kombinuje ľavú a pravú hemisféru. Ajurvédsky lekár určuje diagnózu sledovaním pulzu, pohľadom, vnímaním hlasu, pozorovaním očí. Preto pre správny postup pri štúdiu, budete musieť aktivovať pravú mozgovú hemisféru-intuíciu a následne kombinovať s ľavou.

Ajurvéda je najdokonalejšie prepracovaný systém holistickej medicíny. Človeka považuje za celok a nedelí ho ako západná medicína na častí.

 

NTE0ZDA1Z